Články

Malujeme, zpíváme, hrajeme (nejenom na nástroje, ale i divadlo ). Proč? Protože nás to zkrátka baví!

14/06/2024 Rašková Martina

Naši dramatici v dobrušském Kině 70 opět předvedli, že to umí rozjet. Repríza kabaretu Monty Python byla skvělá! Pobavili jsme /možná, že některé již podruhé/ skoro zaplněný sál. A ani nevíte, jak se těšíme na Kytici v Praze! To budou Pražáci koukat, jak se v Dobrušce hraje divadlo! V příštím zpravodaji Vám napíšeme naše zážitky z Hudebního divadla v Karlíně, kam se chystáme na soutěž Eduard.

Výtvarný obor to taky pěkně rozjel – nejenom, že se jeho výstava v budově úřadu pro velký zájem protáhla až do 18.6., ale vysoutěžil i spousty cen a pomůže dobré věci. Grafika Nely Jelenové byla odbornou porotou vybrána dokonce do dražby! Pátý ročník soutěže o ne…

Číst více...

Výsledky zápisu pro nový školní rok 2024/2025

31/05/2024 Rašková Martina

Zákonným zástupcům dětí, které se zúčastnily zápisu pro nový školní rok 2024/2025 v sobotu 25.5.2024, přišla informace o přijetí či nepřijetí  mailem.

Nepřijatým, zejména z řad zájemců o výtvarný a literárně-dramatický obor, se omlouváme, ale v současné době je  naplněna kapacita, kterou nelze překročit.

V případě, že se některý z přijatých žáků rozhodne nenastoupit, nebo se dodatečně odhlásí někdo ze stávajících žáků (což se stává ještě z kraje září, zejména z důvodu časové tísně s rozvrhy ve školách), budeme oslovovat stávající zájemce dle pořadí vzniklého ze zápisu.

Nový školní rok začíná v pondělí 2.9.2024 , dostavte se, prosím, do ZUŠ kdykoli p…

Číst více...

Byli jsme opět slyšet i vidět

16/05/2024 Rašková Martina

17.dubna jsme, opět po roce, uspořádali dva dopolední výchovné koncerty pro mateřské školky. Dorazilo 169 dětí se svými učitelkami! Koncertní sál naší ZUŠky praskal ve švech. Koncert na téma Za zvířátky na farmě byl velice vydařený, však se jeho přípravě věnuje skoro 50 lidí, a to jak účinkujících žáků a vyučujících, tak i ostatních zaměstnanců školy, včetně celého výtvarného oboru.

20. dubna zahájil smyčcový soubor paní učitelky Prokopové výtvarnou výstavu v Kvasinách. Je k vidění do 2. června, kdo neviděl, ještě stihne.

Literárně-dramatický obor se zviditelnil v Kině 70 v Dobrušce, a to divadelní pohádkou O ševci Ondrovi a komtesce Jůlince. Někteří…

Číst více...